O MNĚ

Zdravím, mé jméno je Radek Valigura a chtěl bych se s vámi na tomto blogu podělit o poznatky, zkušenosti a informace týkající se především kuchyní a kuchyňského vybavení. Budu se snažit vás zásobovat články, které budou především praktické, užitečné a srozumitelné. Nečekejte žádné hlubokosáhlé technické rozbory, na tématiku budu nahlížet spíše z hlediska svého původního oboru – což je kuchař a také z hlediska uživatele, ačkoli relativně v dané oblasti zběhlejšího.

Svými články bych vám chtěl pomoci s běžnými problémy, se kterými se lidé potýkají v souvislosti s kuchyňským vybavením. Od výběru různých druhů zařízení a vybavení, až po různá specifika, způsoby údržby, recenze a různé další oblasti, které mě přijdou na mysl, nebo s problémy, na které průběžně narazím.

Budu samozřejmě rád, pokud mi do diskuzí přihodíte nějaké podněty, vlastní zkušenosti, nápady a podobně, a když třeba rozvineme na dané téma nějakou konstruktivní řeč. Samozřejmě jsem jenom člověk a jsem také omylný, takže se prosím zdržte různých zbytečných útoků v diskuzích a pokuste se vyjádřit nesouhlas pokud možno kultivovaně.

Co se týče mě samotného, pocházím z Vizovic, je mi 35 let a „vystudoval“ jsem obor kuchař na gastronomickém učilišti ve Zlíně. Svému oboru jsem se věnoval nějakých pět let, než jsem se přestěhoval do Brna a začal pokukovat po něčem jiném. Od té doby jsem vymetl pár obchodů, většinou právě s kuchyňskými potřebami, elektrem a podobně, kde jsem pracoval na různých postech, coby prodejce, plnič a správce eshopu a podobně. U jedné společnosti zabývající se právě především kuchyňskými spotřebiči se nacházím i nyní (asi pátým rokem) – a protože mi to v práci asi nestačí, rozhodl jsem se založit tento blog, kde budu moci dát prostor i svému soukromému koníčku, jímž je psaní.