Výhody a nevýhody dřezů z různých materiálů

V jednom z minulých článků jsem se už zabýval výběrem dřezu a tím, čemu je při vybírání potřeba věnovat pozornost. V onom článku jsem samozřejmě načal i téma materiálu, ze kterých jsou dřezy vyráběny. Jedná se však podle mě o natolik významný faktor, že si zaslouží hlubší rozbor než takový, který se vejde do několika slov.

Jaké jsou možnosti?

Pokud si uděláme menší průzkum zacílený na současný sortiment (a potažmo na dnešní, české domácnosti), pravděpodobně zjistíme, že nejrozšířenější variantou je dřez z nerezu. Potencionální důvody, proč tomu tak je, rozeberu o něco níže.

Jistě se ještě poměrně často můžeme setkat také s tradičními smaltovanými dřezy. Nutno však říct, že se jedná spíše o případy, kdy tyto dřezy ještě „dožívají“ ve starých kuchyních, domech, bytech, chalupách a podobně, kde nebyla kuchyň renovována. Ačkoli se nové smaltované dřezy stále vyrábějí, netěší se již zdaleka takové popularitě jako dříve.

Poměrně zajímavou možnost pak tvoří různé granitové dřezy a také dřezy z odrůd SMC, což je materiál používaný zejména v automobilovém průmyslu. Tyto dřezy mohou nabídnout opravdu dobré vlastnosti – a v mnoha ohledech překonávají dřezy nerezové. Pochlubit se mohou také zpravidla velmi pěkným vzhledem a designem. Nedá se však již říct, že by šlo zrovna o nejnižší cenové kategorie.

Nerezové dřezy

Nerezové dřezy jsou dnes nejrozšířenější. Důvodem bude zřejmě poměrně optimální poměr ceny a výkonu. Pokud se podíváme na výhody, pak nerezové dřezy jsou poměrně značně odolné vůči vysokým teplotám a korozi, mají i dost vysokou nosnost a také jsou cenově velmi dostupné. Hlavní předností je ovšem vysoká hygieničnost. Z toho důvodu jsou také nerezové dřezy stále používány asi ve všech gastro provozech, přestože v mnoha jiných ohledech je překonávají například dřezy granitové.

Samozřejmě mají dřezy z nerezu i řadu nevýhod. Jednou z nich je náchylnost především k poškrábání a odření, což vadí zejména u lesklého provedení. Nerez dřezy mohou být však také v provedení matném nebo i tzv. kartáčovou nebo tkanou strukturou.

Na co se zaměřit při výběru?

Důležitá je u tohoto materiálu především tloušťka a samozřejmě také kvalita samotné oceli. Použita by měla být chromniklová ocel 18/10. Tloušťka kovu by měla být minimálně 0,5 mm. Je to však spodní hranice, nikoli optimum – a tuto tloušťku volte pouze, pokud je vaší prioritou pouze maximální finanční úspora bez ohledu na následky. Dřezy od 0,7 mm lze již považovat za kvalitní. Špičkové dřezy pak mají až 1,2 mm.

Granitové dřezy

Dnes patří granitové dřezy k určitému vzrůstajícímu trendu a dá se říct, že postupně vytlačují nerez, tak jako nerez kdysi vytlačil smalt. Granit je neporézní, velmi houževnatý a tvrdý. Snadno odolá úderům a snáší i poměrně vysoké teploty (krátkodobě až 280°C). Granit se taky velmi dobře čistí, je krásný na pohled a při správné údržbě má obrovskou životnost. Více o granitových dřezech zde.

Keramické dřezy

Keramické dřezy se jednoduše čistí běžnými prostředky a dobře snášejí vysoké teploty i většinu běžných chemikálií. Hlavní nevýhodou je ovšem, celkem očekávatelně, křehkost. Více o dřezech z keramiky v tomto článku.

Kompozitní dřezy z SMC

Dřezy z SMC (které zastupují např. tectonitové dřezy Franke) se vyznačují především velkou odolností a houževnatostí. Jsou levnější než granitové dřezy, ale někdy mohou být opatřeny granitovou povrchovou vrstvou. Tyto dřezy snášejí krátkodobě i teploty do 300°C. Povrchová úprava těchto dřezů však bývá náchylná na poškrábání, odření a podobně.