Na co se zaměřit při výběru odsavače par?

Odsavače par patří dnes už ke zcela běžnému vybavení takřka každé domácí i profesionální kuchyně. Digestoře se starají o odvod pachů, páry a kouře a jejich důležitost stoupá tím víc, čím hůře je kuchyň větratelná. 

Kromě nepříjemného zápachu a oblaku kouře při vaření (resp. hlavně smažení a pečení) je dobrý odtah a větrání důležité i kvůli tomu, aby v místnosti nevznikaly plísně a různé mastné usazeniny, kterých je pak poměrně těžké a hlavně nepříjemné se zbavovat.

V tomto článku se zaměřím na samotný výběr odsavače par – na rozdíly, na které můžete narazit a na zásadní parametry, na které se při koupi soustředit. Samozřejmě, že velmi značnou roli bude hrát i finanční zátěž, potažmo vzhled digestoře – tyto záležitosti jsou však víceméně v režii každého člověka a řídí se více osobními možnostmi a vkusem než nějakými obecnými zásadami. Proto přeskočíme spíše na různé technické vlastnosti odsavačů. Jednou z těch zásadních je volba způsobu výměny vzduchu.

Odtahová, nebo recirkulační digestoř?

Ve zkratce se dá říci, že odtahová digestoř je efektivnější, protože vzduch je odváděn ven komínem nebo zdí a není nutná výměna filtrů. U recirkulačního odsavače naopak dochází k návratu vzduchu zpátky do místnosti po „přefiltrování“. Existují také odsavače, u kterých je možné mezi jednotlivými funkcemi přepínat.

Určitá nevýhoda odtahové digestoře spočívá v komplikovanější montáži – je totiž nutné ji napojit na komín nebo jiný odtah. Navíc čím delší vedení, tím víc klesá výkon odsávání, zejména pak ohyby jsou v tomto ohledu velmi ztrátové. Z hlediska instalace je recirkulační odsavač, dalo by se říct, flexibilnější. Je totiž možné jej umístit skoro kdekoli.

Více o rozdílech, výhodách a nevýhodách jednotlivých variant zde.

Typy digestoří

Jedno ze základních členění odsavačů par spočívá v jejich rozdělení na komínové, podstavné, ostrůvkové a vestavěné.

U nás by se dal jako typický model označit podvěsný odsavač – platilo to zejména dřív a jasně proto dominuje ve starších domech, bytech a kuchyních. Moderně zařízené byty už jsou v tomto ohledu rozmanitější.

Podvěsné digestoře

Podvěsný odsavač umísťovaný pod skříní nad kuchyňskou linkou a sporákem představuje jednoduché a cenově dostupné řešení – to jsou také asi důvody jeho rozšíření. Některé lidi může dnes tato varianta odpuzovat při vzpomínce na dost ohavný vzhled dřívějších modelů. Je to ale celkem zbytečný předsudek, protože design současných podvěsných digestoří samozřejmě pokročil stejně jako u jiných typů.

Komínové digestoře

Komínové digestoře jsou stylové, výkonné a cenově značně rozmanité. Tyto typy mohou mít opravdu velmi dobré, profesionální parametry a skvělý vzhled, ale stejně tak lze pořídit i levnější, obyčejnější varianty.

U nás řekl bych relativně méně obvyklé, jsou ostrůvkové typy, protože se instalují nad pracovní plochu a sporák umístěné nikoli u stěny, ale v prostoru. Designově mohou být opravdu prvotřídní, ale bývají také poměrně drahé (více o ostrůvkových digestořích zde).

Vestavné digestoře

A konečně jsou tu vestavné odsavače. Ty jsou podobně jako podvěsné vhodné do menších kuchyněk. Snadno splynou s prostředím a i cena bývá relativně velmi příznivá.

A co výkon?

Výkon je samozřejmě zásadním parametrem a obecně platí, že odsavač par by měl ideálně vyměnit vzduch v místnosti až 15krát za hodinu (nejméně 10krát). Výkon tedy počítejte podle rozměrů kuchyně. Myslete však také na to, že čím vyšší výkon, tím zpravidla vyšší hlučnost. Výběr by měl tedy spočívat v určitém kompromisu – nebo resp. v ideálním průsečíku obou hodnot.